Ehdokkaat kaupunginvaltuustoon

Vaalit,Valtuustoehdokkaat

Demarien ehdokkaat syksyn kunnallisvaaleissa. Ehdokkaiden omat internet- sivut aukeavat ehdokkaan nimeä klikkaamalla.

Täältä näet tiedot SDP:n ehdokashaussa olevista Porvoolaisista demareista.

87. Aaltovirta Markku, työehtosihteeri

88. Ahola Riitta, kaup.hall.varajäsen, varavaltuutettu, laitosapulainen, keittiövastaava

89. Alava Ilkka, yhteiskuntatieteiden maisteri, eläkeläinen

90. Bergström Torolf, kaup.valt. / kaup.hall.jäsen, rikosylikonstaapeli, kriminalöverkostapel

91. Blomqvist Ove, chaufför

92. Collanus Silja, raaka-ainesuunnittelija

93. Dahlqvist Bengt, ombudsman, toimitsija

94. Eenilä Arja, luokanopettaja

95. Elomaa Nikolas, edunvalvontajohtaja, direktör

96. Eskola Tapani, kaup.valt. / valt.ryhmän pj. ammatillinen opettaja

97. Gabrielsson Vesa, valokuvaaja, eläkeläinen

98. Hammaström Markus (uusi), vanhempi konstaapeli

99. Heiskanen Heli, sosiaaliohjaaja, eläkeläinen

100. Hopeamaa Sirpa, yrittäjä

101. Häkkinen Veikko, liikkeenharjoittaja

102. Hämäläinen Toivo,muurari, eläkeläinen

103. Ingelin Tom, kaup.valt.,kiinteistönhoitoasentaja

104. Jakovesi Tuomas (uusi), luottamusmies

105. Jalonen Jaakko, kaup.valt. / hallitusryhmän pj., yrittäjä, företagare

106. Jokinen Juha, kaup.valt., laaja-alainen erityisopettaja, kasvatustieteiden maisteri

107. Kamotskin Kimmo, rakennusmies, muurari

108. Kettunen Vesa (uusi), operaattori

109. Kelkka Leena-Kaisa, KM, opettaja

110. Kinnunen Leena, patenttiassistentti

111. Kipponen Kari, operaattori

112. Kohonen Eila, kaup.hall.varajäsen, osastonhoitaja

113. Korpi Marianne, kaup.valt./kaup.hall.jäsen, erikoissairaanhoitaja

114. Kortelainen Harri (uusi), operaattori, luottamusmies

115. Kytömaa Kari (uusi), linja-autonkuljettaja, työsuojeluvaltuutettu

116. Lahti Arto, yrittäjä, DI

117. Laine Jenny (uusi), merkonomi, myyjä

118. Laine Kasperi, koulukäyntiavustaja, opiskelija

119. Lehesniemi Matti, sosionomi

120. Leinonen Lissa (uusi), lähihoitaja

121. Lindh Teppo, huoltoinsinööri

122. Loikkanen Johnny, kehityspäällikkö

123. Luodetlahti Liisa (uusi), yrittäjä, eläkeläinen

124. Martin Tuula, myyntineuvottelija

125. Mattila Heikki (uusi), sähköasentaja

126. Moilanen Hannu, sopimustoimitsija, NTM

127. Muhonen Timo, kaup.valt., työmies, eläkeläinen

128. Mäkipää Tomi (uusi), kirjatyöntekjä, luottamusmies

129. Mäntyranta Satu (uusi), pääluottamusmies,   työsuojeluvaltuutettu

130. Mäntysaari Pasi (uusi, sit.), työsuojeluvaltuutettu, operaattori

131. Niemi Anu (uusi), merimies, matkailuopas

132. Nuutti Matti, kaup.valt., yrittäjä , företagare

133. Otollinen Pekka, yrittäjä, työyhteisövalmentaja

134. Pessala Juhani, erityisopettaja, muusikko

135. Piirainen Kirsi (uusi), linja-autonkuljettaja, busschaufför

136. Pitkänen Annamari, sihteeri

137. Rautiainen Tapani (uusi), HSE-insinööri, teknikko

138. Reinivuo Hilkka, kirjatyöntekijä

139. Roponen Jouni, pääluottamusmies,työsuojeluvaltuutettu

140. Saarenpää Harri, teknikko

141. Sairanen Jussi, kierrätysmyymälän vetäjä

142. Sjöström Jonas, yksityinen elinkeinonharjoittaja

143. Spring Anita, järjestösihteeri

144. Stade Marko, työnjohtaja

145. Suhonen Mirja, työehtosihteeri, kasvatustieteiden kandidaatti

146. Valasti Matti, kaup.valt/valtuuston varapj. erityisnuorisotyöntekijä

147. Virkki Tuula, sairaanhoitaja

148. Westerlund Juha, erityisnuorisotyöntekijä