Lautakunnat

Löydät täältä Porvoon Demareihin kuuluvat lautakuntien jäsenet. Lisätietoa ja varajäsenet löydät täältä: https://www.porvoo.fi/lautakunnat-ja-jaostot

Kaupunkikehityslautakunta

Riitta Ahola
041 535 5904
riitta.ahola(at)ppa.inet.fi

Mika Laurila
0407388038
mika.a.laurila@gmail.com

Keskusvaalikunta

Anita Spring

Liikelaitos Porvoon tilapalveluiden johtokunta

Marko Piirainen (puheenjohtaja)

0400 729 450

marko.piirainen@sak.fi

Liikelaitos Porvoon veden johtokunta

Tuula Martin

tuula.martin@gmail.com

Rakennus- ja ympäristölautakunta

Petri Pasanen

Mirja Suhonen

040 536 4336

mirja.suhonen@teollisuusliitto.fi

Sivistyslautakunta

Marianne Korpi (varapuheenjohtaja)

040 726 6254

marianne.korpi@porvoo.fi

Vilhelmiina Eskola

040 356 8146

vilhelmiina.eskola@outlook.com

Suomenkielinen koulutusjaosto

Juha Jokinen (varapuheenjohtaja)

Siru Nykänen

siru.nykanen@icloud.com

Ruotsinkielinen koulutusjaosto

Ulrika Korpinen

Sosiaali- ja terveyslautakunta

Jenna Perokorpi (puheenjohtaja)
jennaperokorpi@hotmail.com

Jan Nyström
040 596 0592

jan.nystrom@porvoo.fi

Tarkastuslautakunta

Leena Sorjonen

050 362 0499

sorjonen.leena@gmail.com

Sari Törmä

Ympäristöterveysjaosto

Tapani Eskola (varapuheenjohtaja)

0400 776 717

eskola.tapani@pp.inet.fi

Karin Rinne-Halme

Itä-Uudenmaan aluepelastuslautakunta

Topi Hämäläinen

050 495 1269

topi.hamalainen@pp.inet.fi